Güçlü yanları :

Oyundaki en yüksek mobiliteye sahip karakterdir.

Güçlü bir anlık hasara sahiptir.

Sürekli bir AoE (Alan hasarı) hasar kaynağına sahiptir.

 

Zayıf yanları :

Genellikle Single target damage (Tek hedef hasarı) olarak zayıftır. Ancak Dragon Flight paketinde daha da iyi olacaktır.

Önemli ve İyi bilinmesi gereken mekanikleri :

Mastery: Combo Strikes : Bu pasifi ile birlikte arka arkaya aynı yeteneği kullanmazsanız hasarınız sürekli olarak ”mastery” yüzdeniz kadar artar. Aynı yetenekleri arka arkaya kullandığınız zaman bu pasif hasar yükseltmesinden faydalanamazsınız.

Mark of the Crane: Bu debuffı hedeflerinize Tiger Palm, Blackout Kick yada Rising Sun Kick ile uygulayabilirsiniz. Maksimum 5 hedefe kadar debuff aktif tutulabilir. Bu debuff ile birlikte Spining Crane Kick hasarı her bir stack ile birlikte 18% olacak şekilde artar.

Close to Heart: Size 10 yard yakında olan takım arkadaşlarınıza ve size 2% olacak şekilde bütün kaynaklardan alınan iyileştirmeler artar.

Generous Pour: Size 10 yard yakında olan takım arkadaşlarınıza ve size 10% Avoidance (Alan hasar azaltması) kazandırır.

Windwalking : 10 yard yakında olan takım arkadaşlarınıza ve size 10% hareket hızı sağlar.

 

Defansif yetenekleri:

Touch of Karma: 10 saniyeliğine alınan hasarı %50 azaltır, 6 saniye boyunca aldığınız hasarın %70’ini rakibe yansıtır.

Dampen Harm : Bu yetenek kullanıldığında 10 saniye boyunca damage çeşidine göre 20% ile %50 arasında hasar azaltması sağlar.

Diffuse Magic : 6 saniye boyunca üzerinize aldığınız %60 büyü hasar azaltması sağlar ve o an üzerinizde bulunan olumsuz büyü etkilerini siler.

Fortifiying Brew : o anki canınız ve mevcut can değeriniz üzerinde 15% daha ekler ve 15 saniye boyunca bütün kaynaklardan alınan hasarı 15% azaltır.

Offansive yetenekleri :

Touch of Death : 3 dakika bekleme süresine sahiptir. Bu yeneteği sadece hedefinizin canı sizinkinden az olduğu zaman kullanabilirsiniz. Sizin canınız kadar olan hedefi bu yeneteği kullanarak direkt olarak öldürebilirsiniz

Invoke Xuen, the White Tiger : 2 dakika bekleme süresine sahiptir. Kullanıldığında 20 saniye boyunca sizin için savaşacak bir kaplan çağırır. Mevcut hedefiniz ve 10 yard içerisindeki maksimum 3 hedefe attack powerınızın 23% kadar hasar uygular. Saniye başı ekstra bir Lighting hasarı ile birlikte hedeflerinize yaptığınız saldırıların 10% daha fazla olmasını sağlar.

Storm, Earth, and Fire : Maksimum 2 stack/charge olan bu yeneteğin bekleme süresi 1.5 dakikadır. Kullanıldığında sizin 2 tane kopyanızı çağırır ve kullandığınız bütün saldırı yeteneklerini taklit eder. Bu kopyalar sizin kullandığınız hasar vuran yeteneklerinizin vurduğu hasarların sadece 42% sini hasar olarak taklit ederek hedeflere uygular.

Serenity : 1.5 dakika bekleme süresine sahiptir. Kullanıldığı 12 saniye boyunca 15% hasar artışı ve yetenek kullanmak için ihtiyacınız olan Chi ihtiyacını sıfıra indirir.

Stat öncelikleri :

Raid : Primary > Crit> Mastery > Vers> Haste

Mythic plus : Primary >  Crit> Vers > Mastery > Haste

Başlangıç olarak kullanabileceğiniz talent buildi aşağıdadır.

Bir cevap yazın