Havoc Demon Hunter Rehberi

(Spec’i genel olarak tanıtan 4-5 cümlelik bir ön yazı ve genel olarak Shadowlands’ten farkı)

Demon hunter Dragonflightta Shadowlands’e nazaran çok daha güçlü ve tanrıya şükür ki Sinfull Brand oynanış tarzı tamamen kalkıyor. Spec genel olarak mobil bir class ve Shadowlands’den farklı olarak 2 tuştan ziyada dmg deal olarak artık bütün cooldowları takip ederek daha oynanabilir bir hal aldı.

 

Güçlü Yanları:

Çok mobil, burst down dediğimiz cooldownları mevcut, raidwide damage absorblayan darkness mevcut ve dragonflightta consistant bir hasar mevcut olacak (sürekli bir hasar) güçlü savunma cooldowları blur ve passive magic damage reduce mevcut myhtic plus da güçlü bir alan hasar buildi mevcut aynı zamanda güçlü bir single target damage dealer. Ve tabiki chaos brand %5 magic damage raid buff.

 

 

Zayıf Yanları:

Muhtemelen damage immunitiy alınamayacak. Genel olarak pek bir zayıf yön mevcut değil.

 

 

Önemli ve İyi Bilinmesi Gereken Mekanikleri:

En önemli ve dikkat edilmesi gereken husus metanın doğru yerlerde kullanmasıdır. Fury spend ve generate olayına da dikkat etmek gerekiyor. Minimum fury over cap, maximum damage felsefesi ile işleyen bir class.

 

Defansif Cooldown’lar:

Blur, Darkeness ve self-sustain.

 

 

Ofansif Cooldown’lar: Meta, The Hunt,

 

Stat Öncelikleri ve Ağırlıkları :

Raid: Primary stat>Haste>Crit>Mastery>Vers

Mythic plus: Primary stat>Mastery>Crit>Haste>Vers

 

Level 70 İçin Önerilebilecek Raid ve Mythic+ Talent’leri:

FULL SINGLE TARGET

M+ ve CLEAVE

Açılış ve Genel Rotasyon:

Genel olarak raid boss pulları için Pre Pull 1 ‘de Arcane Torrent (Bloodelf Racial)> İmmolation Aura> Prepot> Fell Rush> Eye Beam> Essence Break> Blade Dance> Chaos Strike x2> Blade Dance> Meta>Eye Beam> Blade Dance> The Hunt> Chaos Strike x2> Normal Rotasyon

Class Main’i Olarak Genel İntiba ve Shadowlands’ten Farkı:

Dragonflight perspektifinde artık cooldowlara daha çok dikkat etmek gerekiyor ve bütün dmg spelleri cooldownda kullanılmalıdır (burst window dışındaki rotasyonda)

Bir cevap yazın