Genel Rotasyon:

Guardian Druid single targeti nispeten diğer tanklara göre zayıf ama aoe hasarı yüksek bir karakter. Dungeonlarda veya birden fazla hedef olan raid bosslarında güçlü bir tank. Genel rotasyonunda aggroyu dot hasarı ile oluşturur ve korur. En aktif yetenekleri thrash ve moonfire olmak üzere mobun üzerinde görmek isteyeceğiniz dotlarınız bunlar. Filler skill olarak swipe kullanılıyor. Single target hasar yetenekleriniz mangle ve maul. Bu yeteneklerden size skill atmak için kullandığınız rage powerınızı doldurmaya yarayanlar Mangle,thrash ve swipe.

Harcadığınız yani spender dediğimiz yetenekleriniz Ironfur,Frenzied Regeneration ve Maul.

Bu yeteneklerden Ironfur ve Frenzied Regeneration defansif olarak, Maul ise single target ofansif, hasar verme amaçlı kullandığınız skill. 

 

Güçlü yanları :

Guardian Druidin en güçlü yanı damage reduction yeteneklerinin çok fazla sayıda ve pasif yetenek halinde olması. Talent ağacından da ekstra destekleyebildiğiniz bir sürü pasif yeteneğe sahip.

Mitigation dediğimiz aktif anlık damage reduction skilli Ironfur, fiziksel hasara karşı mükemmel bir opsiyon, ve üzerinizde en az 1 tane ironfur’u sürekli olarak tutmak gerçekten kolay.

Defansif cooldownlarının bekleme süreleri çok yüksek değil.

AoE fightlarda (birden fazla hedef ile dövüştüğünüz) çok yüksek hasar, rage gain(skill kullanmak için ihtiyacınız olan birim) ve nispeten rahat bir tankinge sahip olması.

 

Zayıf yanları :

Aggro yaratmakta fight başında zorlanması.

Crowd Control yeteneklerinin sınırlı olması.

Basmayı kaçırdığınız bir defansif skill,veya göremediğiniz bir cast yüzünden tek yemeniz çok mümkün.

Magic damage karşısında aktif olarak yapabileceğiniz tek şey healing yeteneklerinizi kullanmak.

 

Önemli ve İyi bilinmesi Gereken Pasifleri :

Mastery: Nature’s Guardian : Sahip olduğunuz masterye karşılık maksimum health poolunuz ve aldığınız healing received % li olarak artar. (Healerdan veya başka kaynaklardan aldığınız yada kendi kendinize kullandığınız.) Attack powerınız da aynı şekilde artar.

Lightning Reflexes: Gearınızdan kazandığınız critical strike ın %100 ‘ ü kadar dodge kazanırsınız.

Killer Instict(Talent): Fiziksel hasarın ve armorun %6 artar.

Natural Recovery(Talent): Yaptığın ve aldığın healing %4 artar.

Earthwarden(Talent) : Thrash ile verdiğiniz hasar size bir Earthwarden yükü verir. Alacağınız bir sonraki auto attacktan alacağınız hasarı %30 azaltır. 3 stacke kadar birikebilir.

 

Defansif yetenekleri:

Ironfur: 40 rage cost ile armorunuzu 8 saniyeliğine x miktar arttırır.

Barkskin: 12 saniyeliğine aldığınız tüm hasarı %20 azaltır. Herhangi bir cc halinde kullanılabilir.

Renewal: Anlık olarak canınızın %30’unu yeniler.

Survival Instincts: Aldığınız tüm hasarı 6 saniyeliğine %6 azaltır.

Frenzied Regeneration: 3 saniye içinde healthinizin %32 isini heallar. Healing receivedınız  %20 artar.

 

Offansive yetenekleri :

Incarnation:Guardian of Ursoc: 3 dakika cooldown’ı olan 30 saniye süren en büyük ve main cooldown. Maksimum healthiniz %30 artar. Mangle 3 targete hasar vermeye başlar. Mangle Thrash’in cooldownı kalkar. Ironfur’un ve Maul’un costu %50 azalır.

Rage of the sleeper: 1 dakikalık cooldown. 10 saniyeliğine aldığınız hasar %25 azalır. Damage done’ınız %15 artar. %25 leech kazanırsınız.

 

Stat öncelikleri :

Raid : Primary > Versa = Haste > Mastery = Critical Strike

Mythic plus : Primary > Versa = Haste > Mastery > Critical Strike

 

Başlangıç olarak kullanabileceğiniz talent buildi aşağıdadır.

Talent Ağacı Kodu: BgGAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAASSkEKJKJJJRCIRShiAgggEIJJJJJSBgAAAAAAQEA

 

Druid maini notu  : Guardian Druid oyundaki en basit rotasyonlardan birine sahip olmasına rağmen yüksek keyler ve mythic raid gibi pve contentin son seviyelerinde oynaması zor bir karakterdir. Oyun içerisinde açık dünyada ve PvP contentte oynaması son derece keyifli bir karakter olup,çok yönlülüğü ile de yeni tank oynayacak arkadaşlara tavisyemdir.

Bir cevap yazın