Genel Tanım:

 

 • Genel amacımız Rage üretip bu rage i düşman üzerinde kullanmak. Dikkat etmemiz ve hasarımızı yüksek tutmak için en çok odaklanmamız gereken unsurlardan biri ‘enrage’ süremisi yüksek tutmak. Genel olarak baktığımızda offansif cooldownlarımızın sayısı ve defansif cooldown sayısı ortalama olarak düşünebiliriz.

 

Güçlü Yanları:

– Mobil bir class olması: ‘Charge ‘ve ‘Heroic Leap ‘

– 1 den fazla Raid buff verebilme özelliği:

*             ‘Battle Shout (%5 Attack Power 60min)’ 

*             ‘Ralling Cry (10 saniye boyunca  %15 kalıcı can havuzunun genişlemesi)’

-Çoklu Hedef savaşlarında yüksek hasar çıkartabilme potansiyeli.

-1 den fazla defansif yeteneğinin olması:  

*             ‘Spell Reflection (5 saniye boyunca %20 daha az magic hasar alma ve bize kullanılan ilk spelli geri gönderme)

 

Zayıf Yanları:

 • Zaman Zaman proc ve buff uptime takip etmenin zor oluşu. ‘Enrage’ zamanımızın düşük olması Mastery passive etkisinin hiç çalışmaması demek.
 • Alan potansiyeline göre Tek hedefe hasarda diğer claslara göre çok yükseklerde olmaması.
 • Fazla vurarak ‘Rage’ üretmeye çalışırken Mekanikleri atlamak ve bu doğrultuda ölmek.

 

 

 

 

 

Önemli ve İyi Bilinmesi Gereken Mekanikleri :

 • ‘Enrage’: Rampage ve Blodthirsty kullanıp çıldırma posizyonumuza geçmemiz, bu özellik bize oyunda ki Mastery buffından yararlanmamızı sağlıyor. Bu özellikte Furry Warrior da örnek vermek gerekirse masterimiz %30 ise Enrage iken hasarımızı %30 artırma olarak kısaca özetleyebiliriz. Enrage uptime ne kadar fazla olursa o kadar fazla vururuz. %60 ın altında bir süre yapıyorsak bu süreyi uzatmanın çalışmasını yapmak çok önemlidir.
 • ‘Spell Reflection (5 saniye boyunca %20 daha az magic hasar alma ve bize kullanılan ilk spelli geri gönderme) ; her ne kadar defansif bir yetenek gibi gözüksede bize gelen yeteneği geri gönderdiği için rotasyonumuzun iyi bir hasar çıkartma tuşu olabilir. Olabildiğince çok kullanmak her zaman iyidir.
 • Whirlwind: Talent ağacından bunun ‘improved Whirldiwn’ I kesin almamız gerek bunla birlikte whirlwind kullandıktan sonra ki 2, üstüne ‘Meat Cleaver’ talentını da seçince 4 tane tek hedefli skilimiz tek bir kişiye vurmaktansa 4 kişiye daha %45 I kadar vuracaktır. Meat Cleaver ile bilrikte whirlwind hasarmızda %20 artacaktır.

 

 

Defansif yetenekleri:

 • Enraged Regeneration ( 8 saniye boyunca %30 daha az hasar alma ve ‘Bloodthirsty kullanıldığı zaman %20 can yenileme)
 • ‘Ralling Cry(10 saniye boyunca %15 kalıcı can havuzunun genişlemesi)’
 • ‘Defensive Stance (%20 daha az hasar alma ve %10 daha az hasar yapma)
 • ‘Spell Reflection (5 saniye boyunca %20 daha az magic hasar alma ve bize kullanılan ilk spelli geri gönderme)
 • ‘Victory Rush’: Düşmanı öldüren son saldırıyı biz yaparsak 20 saniye boyunca bu yeteneğimiz aktif olur. Yeteneği kullandığımız zaman ise canımızı %20 oranında doldurur. Talent Ağacından bu yeteneği ‘ Impending Victory’ ile değiştirebilir. Bu yeteneği seçtiğimizde ise yeteneği her zaman kullanabilir kılıp 25 saniye dolum süresi belirler. Ancak aynı şekilde son vuruşu yani öldürücü hasarı biz yaparsak 25 saniye dolum süresi sıfırlanır. Ayriyetten %20 yerine %30 oranında canımızı doldurur.

 

 

Offansive yetenekleri:

 • ‘Avatar: 20 Saniye boyunca %20 increased damage ve rootlardan kurtulma özelliği (1.30dk cd)
 • ‘Thunderous Roar’:12yard içindekilere anlık hasar ve hasarın %40-50 si kadar da 8 saniyelik kanama hasarı dotu. (1.30 dk cd)
 • ‘Odyn’s Fury’: Anlık Hasar ve hasarın %50 si kadar 4 saniyelik dot. (45 Saniye cd)
 • ‘Recklessness’ : 12 Saniye boyunca rage üretimini %100 artırır ve bu süre zarfında skillerimiz %20 daha fazla crit gelir.(1.30 dk cd)

 

Stat öncelikleri:

Raid: Str >Haste > Mastery > Crit > Versa

M+: Str >Haste > Mastery > Crit > Versa

Dip Not: Ne kadar çok haste o kadar hızlı rotasyon, ne kadar hızlı rotasyon o kadar çok ENRAGE buff aralığının fazla oluşu bu da bize damage olarak dönüş sağlayacaktır.

 

M+ Build:

Talent Tree Kodu: BgEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAEAAAAAAAAAAABJokQQEEiQS0IEiAhESkiEJJhkIRSEpkWAikEAAAQA

Furry Warrior Maini Notu:

      Oynaması çok eğlenceli, size sürekli oyunda tutacak uzun süre hasar yeteneklerinizin süresinin geri gelmesini beklemeyeceğiniz özellikle alan fightlarında anlık yüksek hasarlar çıkartabilecek bir class karşımıza çıkıyor. Oynaması kolay ama çok iyi oynamak için Enrage süresini çok iyi ayarlamak gerekmekte.

Bir cevap yazın