Feral Druid Rehberi

Genel Rotasyon:

Feral Druid oynarken, prowl skillini efektif kullanmanız gerek. Prowl görünmezlik sağlayan skill. Diğer rotasyon skillerinizin bazıları görünmez şekilde kullanıldığında daha fazla vuruyor ve farklı efektler sağlıyor.(Stun gibi) Karakterin genel mantığı combo point oluşturan yetenekleriniz ile combo point biriktirip, spender dediğimiz biriktirdiğiniz pointleri harcamanıza yönelik. (Doldur-boşalt) Genel hasarını bıraktığınız dotlar sayesinde vurmanızla rağmen anlık hasar anlamında da yetenekleriniz mevcut. Güçlü bir single target hasarına sahip bir class. Önemli ve hedefinizin üzerinde görmek istediğiniz dotlarınız; Thrash, Rake ve Rip. Bu dotlardan Thrash ve Rake size combo point kazandıran skillerken, rip combo point harcayan bir dot. Genel rotasyonda ise target’a prowl aktif olarak yaklaşıp, Rake yeteneği ile fighta başladıktan sonra tüm dotlarınızı üzerine bırakıp, berserk ve convoke of the spirits cooldownlarınızı kullanmanız gerekmekte.

 

Güçlü yanları :

Güçlü single target hasarı

Güçlü defansifler ve self-healing.

Talent treesi ile gelen güçlü AoE opsiyonları.

 

Zayıf yanları :

Druid specleri arasında en az tercih edilen. Tank healer ve range dps opsiyonu olan bir classın meele dps speci. Buda tercih opsiyonu geniş olan bir classta tercih edilmeyi zorlaştırıyor. Druid özelinde gruba sağlanan bütün benefitleri diğer speclerden almanız mümkün.

 

 

Önemli ve İyi bilinmesi Gereken Pasifleri :

Prowl: Prowl basitçe görünmezlik skilliniz. Bir fighta başlamadan görünmez olmanız önemli. Görünmez olarak başladığınız fightta Rake skilliniz hasarının 2 katını vurup, hedefe stun atıyor.

 

Defansif yetenekleri:

Barkskin: 12 saniyeliğine aldığınız hasarın %20 azalmasını sağlar.             

Survival Instincts: 6 saniye boyunca aldığınız hasarı %50 azaltır.

Nature’s Vigil: 30 saniye boyunca verdiğiniz single target hasar, verilen hasarın %20 si kadar partinizdeki birini heallar.

Bear form: Her zaman ayıya dönüşerek health poolunuzu ve armorunuzu arttırabilirsiniz. Talent treeden tercih ederseniz frenzied regeneration basmanızda mümkün.

 

Offansive yetenekleri :

Convoke of the Spritis: 2.3 saniye içerisinde 9 druid spelli castler.

Berserk: 30 saniyeliğine girdiğiniz güçlü bir form. Combo point spender yetenekleriniz, harcadığınız combo point miktarına bağlı olarak %20 şans ile 2 combo pointi geri verebilir.

Swipe ekstra olarak bir combo point kazandırır.

Rake ve Shred yetenekleri prowl’un aktif olduğu zamanki hasarını verir.

Tiger’s Fury: Direkt olarak 50 enerji yeniler ve aktif olan dot hasarlarınızı, hasar süresi boyunca %21 daha fazla vurmasını sağlar. 15 saniye sürer.

 

Stat öncelikleri :

Raid : Primary > Mastery=Haste> Crit > Versa

Mythic plus : Primary > Mastery=Haste> Crit > Versa

Başlangıç olarak kullanabileceğiniz talent buildi aşağıdadır.

Talent Import Kodu : BcGAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAIRSLtDgkkEJFtDIaJRikAAAAAAgiAIJBAJSCJSClEaJOAAAAAAAIBA

Druid maini notu  :
Feral open worldde oynaması keyifli pvp contentte başarılı, pve contentte ise single target fightlarda hasarı yüksek bir class. Çok fazla tercih edilmemeside daha unique bir hale getiriyor. Merak ediyorsanız denemenizi tavsiye ederim 🙂

Bir cevap yazın