(Spec’i genel olarak tanıtan 4-5 cümlelik bir ön yazı ve genel olarak Shadowlands’ten farkı)

Örnek : Elemental Shaman, World of Warcraft’ta menzilli bir hasara sahiptir. Elemental Shaman “builder-spender” ben buna “Doldur-Boşalt” diyorum, Kullandığımız yetenekler bize (Maelstrom) kazandırır. Kazandığımız bu kaynağı (Maelstrom)  Earth Shock, Earthquake ve Elemental Blast yeteneklerini kullanmak için harcarız.

        Dragonflight ile Elemental Shaman herhangi bir önemli değişiklik veya iyileştirme almıyor, bu da yeni pakette daha fazla popülerlik kazanma ihtimalinin düşük olduğu anlamına geliyor.

Güçlü Yanları :

-Yetenekler aracılığıyla birçok farklı yardımcı “utility” yararlılık (Kitle kontrolü-Takım sağlığına va hareket hızına etki gibi) seçeneği mevcuttur.

-Talent düzeni sayesinde her durumda iyi performans gösterir.

-Ofansif yada defansif yeteneklerinin bekleme süreleri düşük ve fazladır.

Zayıf Yanları :

-Büyük defansif yeteneği yoktur (immune) Engelleme gibi

-Anlık hasar konusunda zayıftır. (kısa savaşlarda yeterli hasar çıkaramaz)


Önemli ve İyi Bilinmesi Gereken Mekanikleri :

–  Mealstorm Kaynağımız varken tekrar Mealstorm kazandıracak yetenekler kullanmak yerine bu kaynağı harcayacağımız yetenekleri kullanmalıyız.

-Kısa bekleme surelerine sahip olması ofansif yeteneklerimizi sık sık kullanma imkanı sağlamaktadır bu yetenekler mümkün olduğunca sık kullanmamız gereklidir.

-Kullandığımız talent düzenine göre belirli yeteneklerimiz bir sonraki yeteneklerimizi belirli Ölçülerde güçlendirecek bu yeteneklerin rotasyonunu o anki duruma göre belirlemek bize daha güçlü bir hasar sağlayacaktır. Örn. “Flame Shock” Yeteneğimiz düşman üzerinde “DoT” (zamanla hasar veren) bırakacaktır. Belirli bir şans la bir sonraki “lava Burst” yeteneği %20 daha fazla hasar vuracak ve bekleme süresi olmadan direk gerçekleşecektir. 

Defansif Cooldown’lar :

-Astral Shift: 8 saniyeliğine %40 daha az hasar alınır.

-Ancestral Guidance: 10 saniyeliğine yetenek kullanarak verilen hasar yada sağlığın %25’ini takımındaki hasar almış 3 kişiye can olarak verir.


Ofansif Cooldown’lar :

-Stormkeeper: sonraki kullanacağın 2 Chain Lightning yada Lightning Bolt yeteneği direk kullanılır.

-Storm Elemental-Fire Elemental: 30 saniyeliğine Elemental çağırır. Çağırılan bu elemental aktifken Storm Elemental: Lightning yada Lightning Bolt yeteneğini her kullandığınızda Lightning yada Lightning Bolt yeteneğinin “Cast” Yoğunlaşma yada Doldurma süresi %3 kısalır ve 10 defaya kadar katlanabilir. Fire Elemental: “Flame Shock” Yeteneğinin hasar verme aralığı %33 daha kısalır ve %100 daha uzun sürer.


Stat Öncelikleri ve Ağırlıkları :

Raid : Primary > Crit > Haste >Vers = Mastery

Mythic plus : Primary > Crit > Haste >Vers = Mastery


Level 70 İçin Önerilebilecek Raid ve Mythic+ Talent’leri :

Talent Ağacı Kodu: BYQAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA0Klk0SSUSSLRBBFkIBAAAAAAlAkSSUSRShIlkk0AUSEA

Açılış ve Genel Rotasyon :

 1. – Stormkeeper: Başlamadan 5 saniye önce
 2. -Storm Elemental: Başlamadan 3 saniye önce
 3. -İcefury: Başlamadan 1- 1.5 saniye önce 
 4. -Cast Lava Burst at 1 saniye önce
 5. Flame Shock
 6. Frost Shock
 7. Lightning Bolt
 8. Frost Shock
 9. Elemental Blast
 10. Lightning Bolt

   

  Class Main’i Olarak Genel İntiba ve Shadowlands’ten Farkı :

   Örnek : Set bonuslarını kaybetmesi Cd açısından biraz zorlasa da genel olarak oynanış tarzları ve temel yeteneklerindeki az değişiklik nedeni ile Yeni gelecek pakette büyük yada küçük bir farklılık yaşanmayacak karakterin oyun tarzına direk etki eden bir değişiklik yok 😊

   Elemental Shaman Dağları taşları yerinden oynatır şimşekler fırtınalar gök gürültüleri yaratır. Ancak etkisi Ilık bir Poyraz esintisi gibidir..

   

Bir cevap yazın