Dragonflight Açılış Takvimi

 

29 Kasım 2022 : Dragonflight resmi olarak çıkış yapıyor.

14 Aralık 2022 : Dragonflight Sezon 1 başlangıcı. Vault of Incarnates raid’i Normal, Heroic ve Mythic zorluklarda açılıyor. Mythic+ Dungeon ve PvP sezon başlangıcı.

19 Aralık 2022 : Vault of Incarnates ilk 4 boss LFR zorlukta açılacak.

2 Ocak 2023 : Vault of Incarnates 5 ve 6 boss’lar LFR zorlukta açılacak.

16 Ocak 2023 : Vault of Incarnates 7 ve 8 boss’lar LFR zorlukta açılacak.

25 Ocak 2023 : Inspiration Catalyst kullanılabilir olacak.

Leveling Önerileri

  • Level 70’e giden yol, en tecrübeli ve hızlı ilerlemek isteyenler için 8 saat civarı falan sürüyor. Bununla birlikte yolculuğunuz sırasında dikkat etmeniz gereken genel olarak 3 nokta var.
  • Birincisi, ana hikaye quest’leri yeterli olmaktan çok çok uzak. Karşılaştığınız yan quest’leri de bolca yapmaktan çekinmeyin.
  • İkincisi quest yaptığınız süre boyunca bonus görev alanları ile karşılaşacaksınız. Bunlar; daha öncesinden de alışık olduğunuz, haritada şeklinde sarı kılıçlarla ifade edilen, genellikle bir barı doldurmaya çalıştığınız bölgesel questler. Bir diğeri de  şeklinde sarı bir yıldız olarak görülen, genellikle bir mini-boss fight’ından oluşan aktiviteler. Bunların her biri en az bir quest kadar xp veriyorlar.
  • Ve üçüncüsü, eğer çok fazla yan quest yapmamış ve yeterli miktarda materyaliniz de varsa, mesleklerdeki eşyaları ilk kez craft’ladığınızda da neredeyse bir quest yapmışçasına yüksek seviyede xp alıyorsunuz.

Level 70 ve Sonrası

 

Primal Storms

 

  Bu event’ler Dragon Isles üzerinde zaman zaman ortaya çıkmaktadır. Genellikle aktive oldukları bölgede elite mob’ları temizleyip boss’ları öldürmek üzerine kurulu olan bu event’ler kalabalık gruplarla birlikte yapılabilmektedir. Karşılığında da Elemental Overflow ve Storm Sigil adında currency’ler elde edersiniz ve bu currency’leri kullanarak Valdrakken’den item’ler alabilirsiniz (sezon 1 başladıktan sonra)

 

  Alınabilecek item’ler arasında gear set’ler ve silahlar bulunuyor ve bu item’ler 385 ilvl’e sahip oluyor. Elemental Overflow’ları kullanarak rare kalitede item elde edebilirken daha sonra bunları da kullanarak Storm Sigil’ler ile birlikte epic kalitede item’ler kazanabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın