Demonology Warlock Rehberi

Demonology spec’imiz warlock’ların pet hasarına odaklanan varyasyonuna odaklanmaktadır ve genel cooldown’lar ile hasar veren yeteneklerin çoğu pet’lerinizden gelmektedir. Çoğunlukla soul shard üretip bunları yeni pet’ler çıkarmak için kullanırsınız ve çıkardığınız pet’ler bazı durumlarda diğer pet’lerinizin hasarını besler.

 

Güçlü Yanları :

– Warlock spec’leri arasında survival özelliği en yüksek sınıftır. Bu da onu, özellikle solo içerik yaparken fazlasıyla güçlü kılmaktadır.

– Her türden grup kombinasyonu için uyumlu olabilecek talent seçenekleri vardır. Bununla birlikte hasar olarak sundukları oldukça yüksektir.

 

Zayıf Yanları :

– Bir çok talent ve sınıf mekaniği birbirini beslediği için DPS yapmaya başladığı aralık biraz gecikmelidir.

– Cooldown’ları dışında çok fazla burst imkanı bulunmamaktadır.

 

Önemli ve İyi Bilinmesi Gereken Mekanikleri :

– Demonic Tyrant’ınız en önemli DPS cooldown’unuzdur fakat doğrudan bir cooldown’dan ziyade aslında rotasyonunuzun değişmez bir parçasıdır. Sahip olduğunuz bütün minion’lar bu Tyrant’ınızı besler ve bu yüzden çok yüksek sayıda minion’a sahipken Demonic Tyrant basmak istersiniz.

– Demonology Warlock’un cooldown’ları her ne kadar instant cast (anında yetenek kullanma) olmasa da, Demon Bolt’u instant kullanabiliyor olmanız onu fazlasıyla mobil yapmaktadır. Instant kullanacağınız Demon Bolt’lar Soul Shard üretiminizin en büyük parçasını oluşturmaktadır ve bunları hareket halinde kullanabiliyor olmanız mobilitenizi sağlamada önemlidir.

– Felguard’ınızın aoe yeteneğini auto-cast’ten çıkarmanız sizin için iyi olacaktır. Eğer otomatikte bırakacak olursanız Felguard’ınız bunu geldikçe basacaktır. Fight sırasında alan etkili hasar vermenizi gerektiren durumlar oluşması ihtimaline yönelik bunu kendiniz kullanacak şekilde bekletebilir ve hasarınızı artırabilirsiniz.

 

Defansif Cooldown’lar :

Defansif Cooldown’lar :

– Unending Resolve : 3 dakikalık cooldown ile aldığınız tüm hasarı 8 saniye boyunca %25 azaltır ve interrupt, silence ve pushback’den etkilenmezsiniz. Talent kullanarak cooldown’unu azaltabilir veya alınan hasar miktarını azaltabilirsiniz.

– Dark Pact : Canınızı belli bir miktarda hasar alıp aldığınız hasarın 2,5 katı kadar kalkan kazanırsınız. Talent kullanarak bu yeteneğin cooldown’unu düşürebilir veya aynı miktarda kalkan kazanmak için daha az hasar almayı tercih edebilirsiniz.

– Soul Leech : Hasar vurdukça üzerinizde bir kalkan birikmesini sağlarsınız. İsterseniz talent kullanarak bu kalkanın hem pasif olarak birikmesini, hem de aldığınız hasarın bir kısmının zamana yayılmasını sağlayabilirsiniz.

 

Ofansif Cooldown’lar :

– Demonology Warlock’lar doğrudan ofansif yeteneğe sahip değillerdir ve talent ağacından puan vererek bazı önemli cooldown’lara ulaşabilirler.

– Summon Vilefiend : 45 saniye cooldown ile 15 saniye boyunca yanınızda savaşacak bir Vilefiend çağırırsınız.

– Soul Strike : 10 saniye cooldown ile Felguard’ınızın ilave bir saldırı yapmasını sağlarsınız. Bu saldırı 1 Soul Shard üretir.

– Doom : Hedefinize 20 saniye sonra yüksek hasar verecek bir dot bırakırsınız.

– Grimoire: Felguard : 2 dakika cooldown ile 17 saniye boyunca yanınızda savaşacak bir Felguard daha çağırırsınız. Bu yeni Felguard %45 fazla hasar vurur ve çağırıldığı anda hedefini stun’lar.

– Nether Portal : 3 dakika cooldown ile 15 saniyeliğine bir portal açarsınız ve portal açık kaldığı müddetçe harcadığınız her Soul Shard ile bu portal’dan bir minion çıkıp sizin için savaşır. Talent vererek bu çıkan minion’ların sayısının artmasını ve portal kapandığında Pit Lord çıkarmanızı sağlayacak şekilde bu talent’I güçlendirebilirsiniz.

– Summon Demonic Tyrant : 1,5 dakika cooldown ile 15 saniyeliğine bir Tyrant summon edersiniz ve mevcut diğer minion’larınızın aktif süresine 15 saniye ekler ve aktif tüm minion’larınızın %15 ilave hasar vurmasını sağlarsınız. Talent vererek Tyrant bastığınızda ilave Soul Shard kazanabilirsiniz. Tüm minion’larınız size Demonic Servitude stack’I kazandırır. Demonic Tyrant minion’unuz, bu talent’I kullandığınızda sahip olduğunuz Demonic Servitude stack’I kadar ilave %5 hasar kazanır.

– Guillotine : 45 saniye cooldown’u vardır ve kullandığınızda Felguard’ınız silahını seçili bölgeye fırlatarak 8 saniye boyunca alan etkili hasar verir. Bu sure boyunca Felguard’ınızın yumruklarıyla saldırır ve vurduğunda alan etkili hasar verir.

 

Stat Öncelikleri ve Ağırlıkları :

Intellect > Mastery > Haste > Critical Strike > Versatility

 

Level 70 İçin Önerilebilecek Talent’ler:

Talent Import Kodu: BoQAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAgESSkIBSTLCS7AJJkSAAAAAQLCSAikIJJJl0SSCCAAAAAAA

Açılış ve Genel Rotasyon :

– Combat başlamadan 4 saniye önce Demon Bolt hard cast yaparak Soul Shard üretin ve her zaman 3 Soul Shard kullanarak Hand of Gul’dan basmaya özen gösterin. Bu şekilde çıkartacağınız wild imp’lerin sayısı da artacaktır. Açılışta doğrudan doğruya Felstalker basmak doğru değildir; Felstalker’larınızı genellikle Summon: Felguard skill’iniz ile uyumlu basmalısınız. Felguard’ınız 17 saniye, Felstalker’larınız ise 12 saniye aktif kalmaktadır; buna göre, Felguard bastıktan yaklaşık 5 saniye sonra Felstalker kullanacak şekilde Soul Shard’larınızı idare etmeyi tercih edebilirsiniz. Bunun sebebi, Tyrant’ınızı kullandığınızda aktif minion’larınızın süresini birlikte uzatacak olmanızdır.

– Combat içerisindeyken hiçbir şekilde Demon Bolt’u hard cast yapmayın, zaten sürekli olarak instant cast’i açılacak. Tyrant’ınızı bütün minion’larınızla birlikte basmanız önemlidir.

 

Class Main’i Olarak Genel İntiba ve Shadowlands’ten Farkı :

Demonology çok fazla yeni talent alarak hem single target, hem de alan etkili hasarda çok güzel alternatiflere sahip olmuş oldu ve oynanışı da gayet eğlenceli. Bununla birlikte düzgün cooldown kullanımı sınıfın DPS’ine doğrudan etkisi olması nedeniyle dikkatli oynamayı da gerektiriyor.


Bir cevap yazın