Blood Death Knight Rehberi

Güçlü yanları :

Tüm hasar tiplerine göre aktif olarak kullanabileceği bir çok defansif cooldownu olması.(Anti-Magic Shell, İcebound Fortitude, Lichborne ve Vampiric Blood)

Mid range interrupt, hedeflere karşı 90% yavaşlatma, combat ress ve düşük bekleme süresine sahip büyü hasar ve debufflara karşı immunity(yok sayma)

Yeni başlayan tanklar için rotasyonu kolay bir tank

Çok fazla crowd control (Kalabalık kontrolü) yetenekleri ile teknik açıdan en iyi tank

Aldığı hasar kadar Death Strike ile her hangi bir defansif cooldown kullanmadan ve healera ihtiyaç duymadan hayatta kalabiliyor olması

Zayıf yanları :

 

İlk combata girdiğinde defansif kullanımı ve rotasyona başlarken çok fazla damage alıp ölmeye yaklaşması

Offensive ve defensive bekleme sürelerin birbiri ile uyumsuzluğu, dolayısıyla iyi ayarlanmadığı takdirde hayatta kalma konusunda yaşayacağı sorunlar

Death Advantage dışında bir movement yeneteği olmadığından mobilty açısından en kötü tank

 

Önemli ve İyi bilinmesi gereken mekanikleri :

 

Death Strike : bu yenetek hasar aldıktan sonra aldığı hasar kadar kendini iyileştiriyor. Death strike runic power harcayan bir yetenek olduğu için gerekli zamanlarda kullanılması Blood DK nın en önemli olayıdır. Canınız az olduğu zaman eğer Death Strike atmaya yetecek kadar runic power üretememişseniz ölüme en yakın olduğunuz zamandır.

Blood Shield : bu bir pasiftir ve Death strike skilli ile çalışır. Death Strike kullandıktan sonra aldığınız hasarın dolayısı ile aldığınız iyileştirmenin fazlasını sizin can barınızın üzerinde fazla alınan iyileştirme kadar (over healing) bir kalkan ekler. 200k canınınız olduğu bir senaryoda aldığınız 50k hasarın 20k sını healer iyileştirmesinin ardından kullandığınız death strike geri kalan 30k canınızı doldurur ve üzerine 20k lık bir kalkan ekler.

Blood DK defansif ve ofansif anlamda çok fazla cooldowna sahip olduğundan bunları kullanırken iyi planlama yapmanız gerekiyor. Mythic plus senaryosunda bir düşman packini öldürürken bütün cooldownlarınızı arka arkaya kullanabilirsiniz, önemli olan nokta ise bütün cooldownlar birlikte kullanıldığında sizi güçlü yapması ve ölmeden yüksek bir hasar bırakarak packten ayrılmanız. Ama bir sonraki düşman packi için cooldown planlamasını yapmanız gerekmektedir.

Marrowrend (Bone Shield) : bu yenetek ve pasifimiz bir düşmana kullanıldığında size üzerinizdeki STR nin 70% kadar zırh ekler ve belli bir miktar yüzdelikli olarak haste almanızı sağlar. Üzerinizde kalma süresi 30 saniyedir. Maksimum 10 stacke kadar birikir. Bir düşman hedeften aldığınız melee vuruşlar belli bir şans ile bir Bone Shield stacki eksiltir ve aldığınız melee vuruşu yok sayar. Blood DK nın en önemli aktif mitigate yaptığı yeneklerin başında gelir ve sürekli üzerinizde en az 5 stack olacak şekilde tutmanız gerekir. Foul Bulwark talent pasifi ile üzerinizdeki her bir Bone Shield stacki kadar mevcut canınızın üzerinde %1 olacak şekilde can ekler.

 

 

Defansif yetenekleri:

 

Icebound Fortitude : 3 dakika bekleme süresine sahiptir. Kullanıldığında 8 saniye boyunca aldığınız bütün hasarları 30% azaltır ve size Stun immunity sağlar.

Anti-Magic Shell : 1 dakika bekleme süresine sahiptirç Kullanıldığında üzerinize 5 saniyelik mevcut canınızın 30% kadar büyü hasarı kalkanı gelir. Bu kalkan ile absorb ettiğiniz büyü hasarları size Runic Power kazandırır. Aynı zamanda kalkanın üzerinizde bulunduğu süre boyunca harmful magical effects (zararlı büyü efektleri) karşı bir immunity sağlar.

Lichborne : 2 dakika bekleme süresine sahiptir. Kullanıldığında size 10 saniye boyunca Charm, fear ve sleep efektlerine karşı immunity sağlar ve 10% leech (Pasif can iyileştirme) kazandırır.

Vampiric Blood : 1.5 dakika bekleme süresine sahiptir. Kullanıldığında mevcut canınızın 30% u kadarını canınıza ekler. Aktif olduğu 10 saniye boyunca üzerinize aldığınız bütün iyileştirme ve kalkan efektlerini 35% daha fazla almanızı sağlar.

Dancing Rune Weapon : 2 dakika bekleme süresine sahiptir. Kullanıldığında size ektra bir weapon daha kazandırır ve aktif olduğu 8 saniye boyunca 40% parry (melee vuruşları yok sayma) şansı kazandırır.

Anti-Magic Zone : 2 dakika bekleme süresine sahiptir. Kullanıldığında belli bir yere bir kubbe olarak 20% büyü hasar azaltması sağlayan ve 8 saniye boyunca (veya sağladığı mevcut büyü hasarını engelledikten sonra kaybolur) yerde kalan bir yetenektir. Bu yeteneği party ve raid arkadaşlarınızda kubbenin içine girerek faydalanabilir.

Offansive yetenekleri :

Blood Boil : 10 yard içine belli bir shadow damage uygulayarak hasar vermenizi sağlar. 5-10 saniye bekleme süresine sahiptir.Bekleme süresi üzerinizde bulunan haste statına göre değişiklik gösterir. Yetenek kullanıldığında buna maruz kalan düşmanlar Blood Plague adında 24 saniye kalan bir debuff etkisine girer. Bu debuff hedeflere sürekli olarak belli bir miktar saniye başına hasar vurur ve vurduğu hasarın belli bir yüzdesi kadarını size iyileştirme olarak sağlar.

Empower Rune Weapon : 2 dakika bekleme süresine sahiptir. Kullanıldığında size 15% lik bir haste statı sağlar. Aktif kaldığı 20 saniye boyunca size 5 saniye de bir 1 Rune ve 5 Runic power kazandırır.

Abomination Limb : 2 dakika bekleme süresine sahiptir. Kullanıldığı 12 saniye boyunca 8 yard etrafınızda olan düşmanları kendinize doğru çekersiniz ve büyü hasarı uygularsınız. Aynı hedefler 4 saniye de çekilme etkisi altında kalır.

 

Stat öncelikleri :

Raid : Primary > Haste> Mastery > Vers> Crit

Mythic plus : Primary >  Haste > Vers > Crit > Mastery

Başlangıç olarak kullanabileceğiniz talent buildi aşağıdadır.

Blood DK maini notu :

Blood Death Knight oynaması kolay ustalaşması oldukça zor bir tanktır. Basit rotasyon ve hasar kombolarına sahiptir. Healer düşmanı olarak bilinen blood dk takıma verdiği güvensizlik ile meşhurdur. Canı sürekli 1% ile %100 arası oynadığı için blood dk ile oynamayı kimse sevmez…

Bir cevap yazın