Beast Mastery Hunter Rehberi

  Genel Bakış

  Dragonflight’taki Beast Mastery Hunter, düşmanlarını aletmek  için hayvan yoldaşlarını kullanan, kendine has bit sınıftır. Birçok yardımcı özelliği bulunan (utility)ve güçlü, hayvan temelli bir sınıf kimliği ile son derece mobil, range  bir DPS arıyorsanız, denemeyi düşünebilirsiniz.

  Muhtemelen Beast Mastery oynamanın en büyük cazibesi, spec’in fazlasıyla mobil oluşu diyebiliriz. Beast Mastery, herhangi bir kısıtlama olmaksızın hareket halindeyken hasarının %100’ünü verebilen oyundaki tek Range DPS’tir. Bu, her türlü PvE içeriğinde büyük bir fayda sağlar, çünkü her zaman mekanik yapabilir veya herhangi bir hasar kaybetmeden olup bitenlerle başa çıkabilirsiniz. Bu başka hiçbir Range DPS’nin yapamayacağı bir şey.

  Range olmasına rağmen, Beast Mastery Hunter olarak verdiğiniz hasarın çoğu evcil hayvanlarınızdan(pet) gelir. Bu pet hasarının büyük bir kısmı, otomatik olarak meydana gelmek yerine, doğrudan veya dolaylı olarak Hunter olarak sizin tarafınızdan kontrol edilir. Petleriniz ayrıca tank gibi davranırlar. Beast Mastery Hunter oyuna yeni başlayanlar için çok iyi bir alternatiftir.

 

  Güçlü Yanları

 * Sınırsız hareketlilik: Hareket halindeyken tüm hasarınızı verebilirsiniz. Zor (Mythic Raid) veya ilerleme (Progress) içerikleri için biçilmiş kaftandır.

* Mythic + için de grubuna yardım edicek özelliklere sahiptir. (Crowd Control (Mobları kontrol altında tutma), Bloodlust, Misdirection)

Oyunun sunduğu içerikleri başka bir oyuncunun yardımına ihtiyaç duymadan tek başına yapabilme.

*  Aspect of the Turtle class yeteneğiniz ile bir çok mekaniği görmezden gelebilir ya da grubunuza bu özelliğiniz ile mekanik yapma konusunda yardımcı olabilirsiniz.

  

  Zayıf Yanları

 * Pet’lerinizin yapay zekası iyi değildir. Kimi zamanlarda yollarını bulamazlar, hedefe ulaşamazlar ve fight esnasında onları  Dissmis edip tekrar çağırmak zorunda kalabilirsiniz.

* Birbirinden uzak mesafedeki düşmanlara dps yapma konusunda başarısızdır.

* Defansif olarak birçok alternatif class’tan geri kalmış durumda olsa da Dragonflight’ta geçmişe göre daha iyi bir pozisyondadır .

  

  Önemli ve İyi Bilinmesi Gereken Mekanikleri

  Rotasyonunuzun özü, daha fazla hasar vermelerini sağlamak için Petlerinizin Frenzy stackini yüksek tutmak adına kullanılan Barbed Shot etrafında döner. Ayrıca Bestial Wrath‘ın cooldownd de düşürür. Son olarak, aynı zamanda Focus regen verir ve bu daha sonra Cobra Shot  ve Kill Command‘a harcanır. Bu speller, rotasyonunuzun %90’ını veya daha fazlasını oluşturacak, kalan speller ise çeşitli cooldown’larınızdan ve diğer faydalı yeteneklerinizden gelecek. Beast Mastery ayrıca, Beast Cleave ve Kill Cleave‘i yerleştirmek için Multi-Shot kullanarak AoE yapabilir, bu da pet saldırılarınızın aynı anda birden fazla düşmana vurmasına olanak  tanır.

 

  Defansif Cooldown’lar

 Aspect of the Turtle : Saldırıları savuşturur ve 8 saniye boyunca aldığınız hasarı %30 azaltır, ancak bu süre boyunca saldıramazsınız. Savuşturma  efekti, zaten karakterinizde veya hali hazırda havada olan saldırılarda  bulunan zamanla hasar etkileri üzerinde çalışmaz, bu nedenle kullanımınızı yüksek hasarlı anlar için dikkatli bir şekilde planlamak veya tehlikeli debuff’ların size ulaşmasını engellemek istersiniz. .

* Exhilaration : Karakterinizin sağlığının %30’unu geri kazandırır ve petinizi tamamen iyileştirir.

* Fortitude of The Bear : Sizin ve petinizin maksimum canını 10 saniyeliğine %20 artırır.

 

Ofansif Cooldown’lar

* Kill Command : Petinizin orta düzeyde bir Focuz harcaması karşılığında orta düzeyde hasar veren anlık bir saldırı. Bu sizin ana focus harcamanızdır. Aynı hedefe yapacağınız Cobra Shot saldırısı Kill Command cooldownu’nu düşürür.

* Kill Shot : Az bir focus harcamanız karşılığında yüksek Fiziksel hasar verir. Yalnızca hedefin sağlığı %20 veya daha düşük olduğunda kullanılabilir.

* Barbed Shot :  Düşmanınızı delip geçen ve 8 saniye boyunca kanama hasarına neden olan bir saldırıdır. Petinizi Frenzy moduna sokar, saldırı hızını 8 saniyeliğine %30 arttırır, 3 defaya kadar istiflenir.(Bkz : Thrill of the Hunt)

Thrill of the Hunt (pasif) : Barbed Shot , kritik vuruş şansınızı 8 saniye boyunca %3 artırır ve 3 defaya kadar istiflenir.

*Bestial Wrath : Karakterinizin ve petinizin verdiği tüm hasarı 15 saniye boyunca %25 artırır. Bu sizin ana cooldown yeteneğinizdir.

 

 Stat Öncelikleri ve Ağırlıkları

Weapon Dps> Primary > Mastery >Crit  > Haste> Vers

 

 

 Level 70 İçin Önerilebilecek Raid ve Mythic+ Talent’leri

 Raid

 Talent Ağacı Puanları: B0PAIlFMjeNhnEouGfV8Ij2uShgWCACBAAAAAAAAAAgGxBKCkE5ASiE5AoJkWikAChGJRA

Mythic+

Talent Ağacı Puanları: B0PAIlFMjeNhnEouGfV8Ij2uShgWCACBAAAAAAAAAAgGxBKCkE5ASiE5AoBRIJEJRoRSE

Açılış ve Genel Rotasyon

Bloodshed

Barbed Shot

Barbed Shot, again.

Multi-Shot to apply  Beast Cleave. (AOE)

Bestial Wrath

Barbed Shot

Kill Command

Kill Command

 

Class Main’i Olarak Genel İntiba ve Shadowlands’ten Farkı : 

Beast Master Hunter’ın Dragonflight ek paketinde oynanış şeklinin Shadowlands ek paketinden pek farkı yoktur. Bu sebep doğrultusunda Shadowlands ek paketinde alıştığınız rotasyon aynı düzende devam etmektedir.

 

 

Bir cevap yazın