Balance Druid Rehberi

  Genel Rotasyon:

  Balance Druid’in genel amacı Eclipse pasiflerini gerekli yerlerde aktif ederek, skillerinizi güçlendirmek. Karakterinizin 3 tane eclipse i var. Solar Eclipse, Lunar Eclipse ve Celestial Alignment. Solar Eclipse e girdiğinizde solar skilleriniz, Lunar Eclipse girdiğinizde lunar skilleriniz, Celestiale girdiğinizde ise tüm skilleriniz daha fazla hasar veriyor veya cast time’ı azalıyor. Buradaki önemli olan detay ise Solar Eclipse’e girmek için lunar skillerinizi(Starfire) kullanmanız, Lunar Eclipse’e girmek içinse solar skillerinizi(Wrath) kullanmanız gerekmekte.

  Karakterin bir önemli noktası ise dot dediğimiz Damage over Time ( Zamanla hasar veren) yeteneklerinizi sürekli olarak savaştığınız hedefin üzerinde tutmanız. 3 adet dot yeteneğiniz bulunmakta, Sunfire Moonfire ve Stellar Flare.

  Genel hasar veren yetenekleriniz Lunar eclipse’ten faydalanır. Bunlar AoE için Starfall ve Starfire, single target için Starsurge. Amacımız fight başında 2 adet wrath kullanarak Lunar Eclipse’e girmek ve kazandığımız astral powerları bu yetenekler üzerinde harcamak.

  Güçlü yanları :

Yüksek ve burst single target hasarının olması, raidler için sizi vazgeçilmez kılan özelliklerden biri bu.

Birden fazla hedef ile girdiğiniz fightlarda nispeten kolay bir rotasyon ve dot hasarı ile sustain damage sağlaması.

Yüksek utilitye sahip olması, typhoon, vortex,  innervate, root gibi yetenekleri yerinde kullanarak arkadaşlarınızın işini kolaylaştırabilirsiniz.

  Zayıf yanları :

Birden fazla hedefe burst hasar yaratamaması.

Zayıf defansifler, Barkskin ve fightın ortasında ayıya dönüşmek ve kendinize heal atmak optimal  anlamda çok kârlı değil.

Önemli ve İyi bilinmesi Gereken Pasifleri :

Solar Eclipse: Nature skilleriniz (solar diye bahsettiğimiz) %15 daha fazla hasar verir. Wrath’in hasarı %20 artar.

Lunar Eclipse: Arcane skilleriniz (lunar diye bahsettiğimiz) %15 daha fazla hasar verir. Starfire ‘ın kritik hasar vurma ihtimali %20 artar.

Celestial Alignment: Aynı anda Solar ve Lunar Eclipse’e girerek ikisine ait benefitlerede sahip olursunuz.

Mastery:Astral Invocation: Nature skilleriniz (solar diye bahsettiğimiz) Sunfire dotundan etkilenen hedeflere %43 daha fazla hasar verir. Arcane skilleriniz(lunar diye bahsettiğimiz) Moonfire dotundan etkilenen hedeflere %43 daha fazla hasar verir.

  Defansif yetenekleri:

Barkskin: 12 saniyeliğine aldığınız hasar %20 azalır.

Bear form: Basitçe ayıya dönüşüp ekstra olarak frenzied regeneration kullanabilirsiniz.

Regrowth: Kendinize heal atmak için kullanabileceğiniz bir yetenek.

  Offansive yetenekleri :

Incarnation:Chosen of Elune: İki eclipse (solar ve lunar) yeneğine aynı anda girersiniz. 30 saniye boyunca aktif olur. %10 kritik hasar şansınız artar.

Convoke of the Spirits: 2.3 saniye içerisinde 9 adet druid spelli castlersiniz.

  Stat öncelikleri :

 Raid : Primary > Mastery > Haste > Crit > Versa

 Mythic plus : Primary > Mastery > Haste > Crit > Versa


  Başlangıç olarak kullanabileceğiniz talent buildi aşağıdadır.

  Talent Ağacı Kodu: BYGAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAoAEJSiIJJESSIJColQSSkmEI5AhUSKJJE0AIA

Druid maini notu  :
Balance Druid alıştıktan sonra oynaması gayet keyifli bir spec. Yüksek hasar çıkartabilmek için karaktere alışmak önemli. O yüzden öğrenme sürecinde biraz şans tanımanızı öneririm. Ayrıca raid contentinde kendine her zaman yer bulabilecek bir class/spec :).

Bir cevap yazın